Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Mickiewicza w Lubartowie

Aktualności

Co nowego do czytania w Filii 2 MBP?

Email Drukuj PDF
W ferworze świątecznych przygotowań nie zapomnijmy o miłej, relaksującej lekturze.
Filia nr 2 poleca nowości zakupione z projektu Promocji Czytelnictwa MKiDN.
"Niewierność. Uwikłani w historię" A.Jeż i P.Płatkowskiej to opowieść o (nie)wierności, przeznaczeniu i zawiłościach ludzkich uczuć i wyborów.
W tle kilkadziesiąt lat powojennej historii PRL Podobną tematykę poruszają książki " W cieniu tamtych dni" M.Majcher oraz "Zapach Mazur" M.Manelskiej.
Dla wielbicieli sensacji polecamy najnowsze książki Katarzyny Bondy "Miłość leczy Rany" oraz Tess Gerritsen " Kształt nocy".
Nowe nazwisko w naszych zbiorach to Viktoria Helen Stone i jej książka "Dziewczyna zwana Jane Doe"- wciągająca, pełna napięcia opowieść o zemście.
"Czy z magią świąt jest jak z miłością, że im bardziej się ją dzieli, tym bardziej się ją mnoży?"Odpowiedż na to pytanie znajdziemy w książkach
Kasi Bulicz - Kasprzak "Magiczna podróż" i "Siedem cudów" Agaty Przybyłek. Obie autorki są dobrze znane naszym czytelnikom.
Nie zapomnieliśmy również o młodszych czytelnikach. Szczególnie polecamy trylogię Agnieszki Stelmaszyk "Koalicja szpiegów" oraz książki MarcinaSzczygielskiego "Czarownica piętro niżej" i "Klątwa dziewiątych urodzin".
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą biblioteki na stronie www.biblioteka.lubartow.pl w katalogu online.
Nie tylko można obejrzeć ofertę ale też sprawdzić dostępność i zamówić lub zarezerwować pozycję
WESOŁYCH ŚWIĄT
 

Co nowego do czytania w Filii 2 MBP?

Email Drukuj PDF

„Białoruś dla początkujących” Igora Sokołowskiego. Co dziś wiemy o Białorusi? A przecież to tam urodzili się Eliza Orzeszkowa, Tadeusz Kościuszko, Maria Rodziewiczówna, Andrzej Bobola oraz Ryszard Kapuściński. Grodno na Białorusi, podobnie jak Wilno na Litwie czy Lwów na Ukrainie, zawsze było uważane za ośrodek polskości na Kresach. Zbiór reportaży Igora Sokołowskiego pokazuje prawdziwy obraz sąsiada Polski .Pełen kontrastów, kolorowy, dziwny, ale jednocześnie swojski.

Nowa książka Billa Brysona - uznanego autora książek popularnonaukowych i podróżniczych – „Zaginiony kontynent: podróże po prowincjonalnej Ameryce”. Autor pokonał prawie 14 000 mil na terenie trzydziestu ośmiu stanów abysporządzić ten przenikliwy raport na temat małomiasteczkowej Ameryki. Czy chciałbym tam mieszkać? Odpowiedż po przeczytaniu książki może być bardzo trudna.

„Dziewczyny sprawiedliwe” Anny Herbach to książka o Polkach, które ratowały Żydów. Nie musiały się wychylać. Mogły spokojnie przeżyć wojnę. nie mogły jednak patrzeć na to, jak niemieccy okupanci traktują Żydów. Nie pozostały obojętne na cierpienia bliźnich. Nie zawahały się pomóc, mimo że ryzykowały życiem swoim i swoich bliskich. Dziewczyny, które zrobiły to, co uznały za słuszne.

Polecamy również najnowszą książkę Marty Fox” „ Ten pierwszy raz w Ornecie” oraz utrzymaną w konwencji baśni powieść fantazy „Dziewczyna o chabrowych oczach”.

Zapraszamy rodziców z dziećmi . Dla najmłodszych mamy duuużo nowych książek

 

Filia nr 2

  • Adres: ul. 1 Maja 66/74
    21-100 Lubartów
  • Tel: 81 855-37-13
czynna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 10:00 - 18.00, środa: 10.00 - 15.00

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Academica

Usługi dla biblioteki dostarcza

Modernizacja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubartowie realizowana jest w ramach Programu Wieloletniego Kultura+ Priorytet Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek”

PITax.pl Łatwe Podatki.


Aktualnie Online

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 

Bezpieczny Internet w bibliotece

Partnerzy

Miasto Lubartów Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich