Wybraliśmy Czytelnika Roku 2018!

W dn. 14 grudnia 2018 r. w Bibliotece Głównej przy ul. Lubelskiej 36 nastąpiło uroczyste podsumowanie i rozstrzygnięcie konkursu „Czytelnik Roku 2018” - IX edycja, odbywającego się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Lubartów.
Konkurs trwał od 1 marca do 30 listopada 2018 r. Uczestnikami konkursu byli czytelnicy wszystkich placówek MBP: Oddziału dla Dorosłych i dla Dzieci, Filii nr 1 i Filii nr 2, posiadający własne elektroniczne karty czytelnika, spośród  których powołana komisja wyłoniła kandydatów do tytułu Czytelnika Roku. Na podstawie złożonych kart zgłoszeń, do konkursu wytypowano 51 czytelników, w tym: dzieci od lat 1 do 5 – 4 osoby, dzieci 6 - 12 lat -  12 osób, dzieci i młodzież 13-15 lat – 3 osoby, młodzieży 16-19 lat – 2 osoby, osób dorosłych – 30 osób.

Zgodnie z kryteriami przyznania tytułu „Czytelnik Roku” zawartymi w regulaminie z dnia 1 marca 2018 r., komisja w składzie:

1. Tomasiak Grażyna kierownik  Filii nr 2  MBP       - przewodnicząca
  2. Burek Bożena MBP Filia nr 1                           - członek
  3. Mazurek Barbara MBP Oddział dla Dorosłych i dla Dzieci - członek

przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

Nagrody główne:

3.ex aequo: Panas Teresa

Kacprzak-Błaszczyk Roman

Wyróżnienia:

Wyróżnienia za  udział w konkursie na Czytelnika Roku 2018 otrzymało 36 osób.

w kategorii I - dzieci od lat 1 do 5

1. Przybysz Marcel

w kategorii II - dzieci od lat 6 do 12

1. Danił Klara

2. Guz Nikola

3.  Kubiak Aleksandra

4. Kubiak Iga

5.  Muzyka Adrianna

6. Obodziński Franciszek

7. Szczygieł Karolina

8. Więsyk Amelia

9. Zagajski Krystian

w kategorii III - młodzież 13-15 lat

brak wyróżnień

w kategorii IV - młodzież 16-19 lat

brak wyróżnień

w kategorii V – dorośli

wyróżnienia specjalne:

Szalast Jadwiga i Wieczorkiewicz Danuta (za udział w formach pracy popularyzujących książkę, czytelnictwo oraz akcjach i działaniach organizowanych przez bibliotekę – projekt „Niepodległa na Kartach Literatury – Lubartowianie czytają Antologię Niepodległości” oraz akcja „Narodowe Czytanie” 2018 r.)

3. Bożym Teresa

24. Warszawska Elżbieta

25. Wrzos Adela

26. Żyro Beata

W każdej z pięciu kategorii komisja konkursowa przyznała nagrody książkowe i rzeczowe, a dla osób, które zajęły pierwsze miejsca nagrody rzeczowe – powerbanki. Wyróżnieni otrzymali  książki, również   fundowane  przez Lubartowskie Towarzystwo Regionalne. Na uroczyste spotkanie zaproszono  wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych czytelników nominowanych do konkursu oraz gości specjalnych.

Fundatorami nagród byli: Urząd Miasta Lubartów, Bank Spółdzielczy w Lubartowie, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Lubartów oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Lubartowie.

Zapraszamy do Galerii