Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Mickiewicza w Lubartowie

Wznowienie działalności czytelni

Email Drukuj PDF

Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Mickiewicza w Lubartowie od 8 czerwca 2020 r. otwiera czytelnię dla użytkowników w związku z wprowadzeniem IV etapu znoszenia z dniem 6 czerwca 2020 roku obostrzeń związanych z COVID-19.

W dalszym ciągu obowiązują jednak szczególne warunki higieniczno-sanitarne oraz reguły postępowania w aspekcie przeciwdziałania zakażeniom SARS-CoV-2, które są zgodne z Wytycznymi dla funkcjonowania bibliotek w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce umieszczonym na stronach rządowych oraz przepisami Ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz.U. z 2019 r., poz. 1230 z późn. zmianami).

Z księgozbioru czytelni i czasopism korzystamy wyłącznie po uprzednim zdezynfekowaniu rąk bądź w rękawiczkach ochronnych. Jednocześnie preferujemy wypożyczanie do domu tych materiałów. Wprowadzamy limit osób przbywających w czytelniach poprzez wypełnienie do 50% dostępnych miejsc dla czytelników z zachowaniem wymogów sanitarnych oraz 2-metrowego odstępu między stanowiskami dla czytelników.

Czytelnik powinien korzystać z czytelni przez okres do tego niezbędny. Aby uniknąć kolejek i przepełnienia czytelń zalecamy wprowadzenie rezerwacji miejsc przez czytelników na konkretną godzinę telefonicznie, e-mailowo lub poprzez inne komunikatory. Przewidziane są przerwy w trakcie otwarcia czytelni na wietrzenie pomieszczenia oraz dezynfekcję blatów, podłóg, klamek i klawiatur.

W dalszym ciągu nie będą odbywały się w pomieszczeniach zamkniętych konferencje, szkolenia, zebrania i spotkania.

Dział Dziecięcy pozostaje zamknięty do odwołania. Należy unikać organizowania większych skupisk dzieci w jednym pomieszczeniu.

Wypożyczalnie w dalszym ciągu funkcjonują bez wolnego dostępu do półek.

Godziny otwarcia placówek biblioteki pozostają bez zmian.


 

 

Biblioteka Główna

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Adama Mickiewicza
w Lubartowie.

  • Addres: ul. Lubelska 36
    21-100 Lubartów
  • Tel: 81 8553769
  • Tel: 81 8552235

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Academica

Usługi dla biblioteki dostarcza

Modernizacja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubartowie realizowana jest w ramach Programu Wieloletniego Kultura+ Priorytet Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek”

PITax.pl Łatwe Podatki.


Aktualnie Online

Naszą witrynę przegląda teraz 47 gości 

Bezpieczny Internet w bibliotece

Partnerzy

Miasto Lubartów Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich